Son Dakika
24 Eylül 2014 Çarşamba

YGS’de Büyük Gün

18 April 2012 Wednesday, 11:47
YGS’de Büyük Gün

Yaklaşık 2 milyonun heyecanla beklediği YGS sonuçları, KPSSnin kayıt yoğunluğuna takıldı. Sınav sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor.

Yetkililer sonuçlar için “17.30” diyerek saat verdi, ama gün vermedi.

1 milyon 837 bin öğrencinin Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları, Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) kayıt yoğunluğundan dolayı aksadı. Öğrencilerin “Sonucumu ne zaman öğreneceğim?” diye sorduğu ÖSYM yetkilileri “Gün belli değil, cevap anahtarlarının okunması tamamlandığında sonuçları internet sitemizden ya da medyadan öğrenirsiniz” yanıtını verdi.

CUMA GÜNÜ BELKİ

TRT önceki gün (pazartesi) sonuçların belli olacağını bildirmişti. Bir ÖSYM yetkilisi şunları söyledi:

“KPSS kayıtlarındaki yoğunluk nedeniyle YGS sonuçları henüz açıklanamadı. Sonuçlar bu hafta açıklanacak ama cumadan sonraya da kalabilir. Kesin bildiğimiz, sonuçların 17.30’da ÖSYM’nin internet sitesinden açıklanacağı.”

HER SINAV İÇİN 20 TL

LYS başvuruları ise 24-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak. 5 ayrı oturum halinde yapılacak sınavlarda herhangi bir puan türü oluşturabilmek için adayların en az 2 sınava girmeleri gerekiyor. Ancak isteyen aday 5 sınava da katılabilir. LYS sınav ücreti her sınav için 20 TL

Yorum yazın...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>