Son Dakika
03 Eylül 2015 Perşembe

Rektöre Besteledikleri Şarkıyla Yemekhaneyi Protesto Ettiler

177 Okunma,    16 Nisan 2012 Pazartesi, 17:17
Rektöre Besteledikleri Şarkıyla Yemekhaneyi Protesto Ettiler

Sakarya Üniversitesinde bir grup öğrenci, üniversite yemekhanesinde çıkan yemekleri besteledikleri şarkılarla protesto etti.
Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde bir grup öğrenci, üniversite yemekhanesinde çıkan yemeklerin pahalı ve sağlıksız olması ile ulaşım konusundaki sıkıntılarını ilginç bir şekilde protesto etti. SAÜ Rektörü’ne besteledikleri şarkılarla yaşananları protesto eden gençler adına basın açıklamasını okuyan Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Alican Yoldaş, “Bugün burada toplanmamızın sebebi Sakarya Üniversitesinin öğrenciye en iyi hizmeti verme ilkesinden vazgeçip, burayı bir ticarethane; bizi de müşteri
gibi görmesine tepki göstermektir. Ne kadar çok paramız var ise o kadar öğrenciyiz. Bu mantığı reddediyoruz. Yemeklerin kalitesinden memnun değiliz ve kalitenin artırılmasını talep ediyoruz” dedi.
Öğrenciler açıklamanın ardından SAÜ öğrencilerinin bir hafta süre ile doldurduğu anketleri Rektörlüğe teslim etti. Öğrencilerin özellikle SAÜ Rektörü Prof.Dr. Muzzaffer Elmas’a yönelik besteledikleri ‘Rektör Neredesin?’ isimli beste ilgi çekti. Öğrenciler açıklamaların ardından tulum eşliğinde halay çektikten sonra dağıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz