Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner!..

1689 Okunma,    08 Şubat 2013 Cuma, 15:47
buyuk

Keser döner sap döner,

gün gelir hesap döner!..

 İbrahim Ordu, MHP İl Başkan Mehmet Erdoğan’ın görevden alınma sürecini yazdı

Perşembe günü MHP’ye ve yerel siyaset arenasına adeta bomba düştü.

Bilindiği gibi;

4 Kasım’daki Kurultayda Genel Başkan Adayı Koray Aydın’ı destekleyen MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve ekibini tavsiye etmek için Sakarya İl Teşkilatı’nın kapatılması şehirde büyük yankı uyandırdı.

Erdoğan ve ekibinin tasfiye edilme süreci, tasfiye şekli şehirde siyasete ilgi duyan, uzaktan veya yakından siyasetle ilgilenen herkesi şaşırttığı gibi aynı zamanda üzdü.

Neden mi?

Nedeni şu;

Sakarya’nın yerel siyasetinde MHP konuşuluyorsa, MHP yerel anlamda oylarını artırma yönünde önemli bir ivme yakalamışsa bunu Mehmet Erdoğan ve ekibinin siyasi zekâsına, siyasi manevrasına, çalışkanlığına, dürüstlüğüne borçludur.

Çok uzaklara gitmeye, saman içinde iğne aramaya gerek yok.

2004 ve 2009 yerel seçimlerinin sonuçlarına bakalım.

Mehmet Erdoğan ve ekibi ne yaptı?..

Sakarya’da yerel siyasette adeta yerlerde sürünen MHP’yi Sakarya’da iktidarın alternatifi, hatta korkulu rüyası haline getirdiler.

Rakamlar yalan söylemez.

2004 yerel seçimlerinde MHP 47 bin oy alırken, 2009 yerel seçimlerinde bu oy miktarı 125 bin oya fırlamış!..

MHP’nin Sakarya’daki mazisinde böylesine iddialı rakamlar ortaya koyan oy miktarı hiç ama hiç olmadı.

Bunu kim veya kimler başardı?..

Elbette Mehmet Erdoğan ve ekibi başardı.

Enver Toçoğlu gibi Sakarya’da sevilen, sayılan siyasi getirisi yüksek olan bir şahsiyeti ikna ederek, MHP’nin saflarına kattılar ve MHP’ye oy patlaması yaşattılar.

Böylesine taktire şayan bir şekilde başarılı olmuş İl Başkanı ve ekibini siyasi etik anlayışıyla hiç örtüşmeyen, aksine dikta anlayışına uygun bir düşünceyle tasfiye etmenin sizce nasıl bir anlamı olabilir?..

Neymiş;

Mehmet Erdoğan MHP Genel Başkanlık seçimlerinde Devlet Bahçeli’yi değil de Koray Aydın’ı desteklemiş…

Mehmet Erdoğan ekibinin siyasetteki öngörülerinin, sezilerinin ne kadar ileri seviyede olduğu aslında Koray Aydın’a verdikleri bu destekle çok daha net anlaşılıyor.

Demek ki; Erdoğan ve ekibi MHP’deki dikta anlayışının varlığını çok önceden sezmişler!..

Kaldı ki, Mehmet Erdoğan Genel Başkan Devlet Bahçeli aleyhinde hiçbir zaman olumsuz söz söylemeyen siyasetçidir.

Ben, Mehmet Erdoğan’ın Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin iradesiyle görevden alındığına da inanmıyorum. Erdoğan, MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata’nın siyesi geleceğini korumak adına partiyi hiçe sayarak bireysel hesaplarına kurban edilmiştir…

Her ne kadar “Olan bitenden haberim yok” dese de bu söylemi bile çok çirkin ve yakışıksızdır.

Bir milletvekili partisinin İl Başkanının görevden alındığını nasıl bilmez. Nasıl haberdar olmaz!..

Geçmişte Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptığım dönemde de görevden alındığımda da Münir Kutluata benzer şekilde açıklama yapmıştı. Fakat, Genel Merkezimiz görevden alınma sebebinin Münir Kutlata kaynaklı olduğunu bana bildirdiler.

O zamanda beni Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye şikayet ederek görevden aldırdığını biliyorum. Münir Kutluata, dua etsin ki, Bahçeli’nin üniversitedeki öğretmenidir. Yoksa ne Sakarya’da ne de Türkiye genelinde MHP’ye zırnık katkısı olmayacak bir siyasetçidir!..

Bugün Sakarya’da MHP’ye vurulan büyük darbenin baş mimarı Münir Kutluata’dır.

Sakarya’daki teşkilatlardan acımasız bir şekilde intikam almaktadır.

Düşünün ki, bu milletvekilimiz partiye üye olmayan Metin kardeşimizi kendisine danışman yaparak özünün ne kadar MHP’li olduğunu net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Bugün için kaybeden Mehmet Erdoğan gibi görünse de, aslında kaybeden MHP ve Devlet Bahçeli’dir. Kazanan ise Münir Kutluata’dır…

Önümüzdeki günler, özellikle de seçim süreçleri benim bu görüşümün ne kadar doğru olduğunu ispatlayacaktır…

Unutulmamalı ki, gün gelir keser döner sap döner, gün gelir hesap döner…

7 Yorum

 1. fatih dertlioglu

  08 Şubat 2013 at 20:51

  Anlasilmistirki horozu kesmedenn.rahat yuzu yok bu harekete..bu hareketin tek horozuda devlet bahcelidir..otsun bakalimm..

 2. Fehmicim

  08 Şubat 2013 at 18:55

  ibo iyi yazmışsın.
  Mehmet abiyi yediler ama ülkücüleri yiyemezler.
  zaten yakında T.Ü.P diye bir parti kuracam.
  TÜRKİYE ÜLKÜCÜLERİ PARTİSİ
  Ve o TÜP gün gelip patlayacak…

 3. kubilay kara

  08 Şubat 2013 at 18:43

  KİŞİ İKTİDAR DA İKEN NE KADAR VAKUR İSE MUHALEFETDE İKEN DE O KADAR VAKUR OLMALIDIR.TASAFVUF DA BİR TERBİYE ŞEKLİ VARDIR ÖNCE KENDİ AYAĞINA BAKACAKSIN DİYE. MADEMKİ MHP ÜLKÜCÜLERİN DEĞERİ O ZAMAN HERHALUKARDA ONA ZARAR VERMEYECEK DAVRANIŞ VE SÖZLERDE BULUNMAK LAZIM .MHP KİŞİLERİN DEĞİL BİR DAVANIN PARTİSİDİR . MHP Yİ ŞAHISLARIN SIRTINDA YÜKSELEN BİR PARTİ DEĞİLDİR . ŞAHISLAR MHP İLE ÜLKÜCÜ DAVA İLE ANLAM BULMUŞLARDIR. ALLAH (CC) HEPİMİZİ NEFSİMİZİN ŞERRİNDEN KORUSUN.

 4. hikmet aslan

  08 Şubat 2013 at 18:29

  YA ÇOK ÖZÜR DİLERİM AMA BİŞEY SORCAM MİLLETİN AGZINDA ALMIŞ BAŞINI YÜRÜMÜŞ MÜNİR KUTLUATA KİM BU MÜNİR KUTLU ATA BAHCELİNİN DANISMANIMI NERLIDIR NE IS YAPAR SAKARYAYA NEDEN DARBE VURMAYA CALIŞSIN NE ALIP VEREMDİĞİ VAR SAKARYAYLA….BELKİ ÖNÜMĞZDEKİ DÖNEM SAKARYADAN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK İÇİN KULIİSMİ YAPIYOR ACABA

 5. Feramus Şah

  08 Şubat 2013 at 17:58

  AK Parti 11 yıldır NEDEN iktidarda?
  işte cevabı MHPve CHP'deki iş savaşta saklı.
  Bunlar savaşıyor AK Parti iktidar oluyor.
  Yarın da böyle olacak.

 6. Kemal Taner

  08 Şubat 2013 at 17:55

  "Münir"ün sözlüktek anlam karşılığı parlak, ışık verendir.
  Fakat bizim Münir ne hikmetse Milletvekili seçildiği günden bu yana partililirimize KARA'lar bağlatmaktadır…

 7. SERKAN DUMAN

  08 Şubat 2013 at 16:38

  Esasen gençlik yıllarımız da yemin ettiğimiz söylemler gibi ,kominizme .faşizme ve her türlü emperyalizme mücadelemiz devam edecektir ,, söylemlerle hakkı ,adaleti ve hukuku göz önünde tutularak bir Siyasi hareket yaklaşık 50 belki de 100 yıl dan beri devam etmektedir.Milliyetçi hareket partisi sıradan bir parti olmadığı gibi Türk milletini sımsıkı canın dan daha çok sever..Amacımız yerel de ve genelde türkün dik durması için mücadele etmektir .elbette siyasi arena da kişiler ferdi kararları ön pilan da tutmadan mücadeleye devam etmeleri gerekir..evet üzüntümüz elbette vardır bu şekilde olmamalıydı kararı yüce Türk milleti verecektir..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz