Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

508 Okunma,    27 Şubat 2013 Çarşamba, 22:44
Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Kadınların makyaj çantasında bulunması gereken makyaj malzemeleri nelerdir? Ünlülerin makyörü Burçin Göksu anlatıyor.

Kadınların çoğu devamlı çalıştıkları ve makyaja düşkün oldukları için, makyajın kalıcılığını arttırma amaçlı tazelemeyi tercih eder. Bunu nasıl ve neler kullanarak uygulamalıyız peki?

Türkiye’nin; Burcu Esmersoy, Özge Ulusoy ve Çağla Şikel gibi en güzel kadınlarına ışıltılı dokunuşlar sunan makyaj artisti Burçin Göksu anlatıyor.

Kadınların çoğu, devamlı çalıştıkları ve makyaja düşkün oldukları için, makyajın kalıcılığını arttırma amaçlı tazelemeyi tercih eder.

Evet, makyaj ve kozmetik ürünlerini bolca alıyorsunuz ama günlük kullanımda ne kadarını yanımızda taşıyorsunuz? Açıkçası bu sorunun cevabı kişinin günlük yaşam rutinine göre değişir.

Tüm makyaj malzemelerini gün boyu yanınızda taşımak imkansız! Bu yüzden ya bir defada makyaj yapıp evden çıkmak ya da yanımızda taşımak gerekiyor.

Göksu, bu hafta bu konuyla ilgili sayısız mail aldığını dile geitrerek başlıyor anlatmaya. Kadınların makyaj çantasında neler olmalı? Biz de, can kulağıyla dinliyoruz Göksu’yu.

Cımbız

Unutulmuş veya yeni fark edilmiş tüylerin hızla ortadan kaldırılması için bir cımbız mutlaka makyaj çantanızda yer almalı.

Allık

Sizin sağlıklı ve dinamik göstermesini sağlayan bir kozmetik arkadaşınız. Yüzünüze renk katmak için kremsi allıklar kullanabilirsiniz.

Göksu, gündüzleri genelde krem bazlı allıkları kullanmanızı öneriyor. Bu ürün, hem doğal ve daha fresh görünmenizi sağlar.

Far

Sabahları makyaja çok vakit ayıramayıp yine de makyaj yapan kadıların %80’i far seçimi ve uygulamada ciddi hatalar yapabiliyor.

Yanınızda her zaman küçük dörtlü bir far paleti bulundurabilirsiniz. Bu noktada bütçeye göre elverişli ve kullanışlı farların hepsi ideal.

Temizleme mendilleri

Sabahtan yapmış olduğunuz makyajınızın hatalarını gün ortasında farkettiniz, bunun için makyaj çıkarıcı mendil yanınızda bulundurabilirsiniz.

Ruj

Ruj bir kadının çantasında daima bulunması gereken favori ürünü olmalı. Gündüzleri parlatıcı kullanmayı önermiyor. Soğuk ve sıcak havalarda parlatıcı rujlar gündüzleri dağıtabilir.

Ne mat ne de parlak olan rujları kullanmalı. Her markada ve her bütçede bulunabilen bir kıvam bu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz