Son Dakika
04 Eylül 2015 Cuma

İşte 2014 yerel seçim geyikleri!

1925 Okunma,    23 Kasım 2013 Cumartesi, 13:12
geyik

2014 yerel seçimlerinin yaklaşması ile birlikte seçim geyikleri de yapılmaya başladı. Medyatime Haber ekibi olarak 2014 yerel seçimleri ile ilgili en geyik dedikoduları, haberleri ve diyalogları sizin için bir araya getirdik.

İşte 2014 yerel seçim geyikleri:

Başbakanın başörtülü adayları göstereceği dedikodusu!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başörtülü bayan Belediye Başkanları görmek istediğini dile getirmesinin ardından yeni bir akım türedi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde başörtülü partililer belediye başkanlıklarına aday olmaya başladı. Ancak durumu yanlış anlayanlar başörtüsünden medet ummaya başlayınca ortaya komik görüntüler çıktı. Örneği ilimizdekibaşörtülü belediye başkan aday adayları. Erenler’de geçen komik bir diyalog son günlerde kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Konuşulanlara göre Erenler’de siyasi sohbetlerin bol olduğu bir ortamda tartışılan konu yine Belediye Başkanının kim olacağı. Tabi kulisler havada uçuşuyor. Tam o sırada başörtülü bir adayı destekleyen bir partilinin ‘Ya başbakan bütün başörtülü adayları değerlendirin’ demesi üzerine partinin ileri gelenlerinden birisinin ‘Her başörtü takan aday olacaksa bende takayım’ sözü ortamdakileri kahkahaya boğmuş.

Aday olduğu ilçenin sınırlarını bilmeyen aday adayı

2014 yerel seçimlerinin yerel basında en çok ‘ti’ ye alınan aday adaylarından bir tanesi de AK Parti’den Erenler Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapan Cihan Saraç. Her fıstatta Adapazarı Belediyesi’ne aday olacağına dair haberler yaptırmaya çalışan ancak yerel basın arasında fenomen hale gelen Cihan Saraç, Adapazarı Belediye Başkan adaylığı için parasını yatırmasına rağmen son anda Erenler Belediye Başkan adaylığına başvurmuştu. Cihan Saraç’ın aklı hala Adapazarı’nda olacak ki Erenler ilçesi diye Adapazarı sınırlarında kalan SALKO Camii’nde Cuma namazı kılıp ‘SALKO Camiinde Erenler halkımız ile Cuma namazını eda ediyoruz’ diye sosyal medyadan duyurdu. Bu olay yerel medya arasında ‘ti’ ye alınırken siyasetçiler arasında da uzun süre konuşuldu.

Numan Kurtulmuş’tan sözü alanlar

2014 yerel seçimleri ile birlikte AK Parti’de yeni bir güruhta türedi. Bu topluluk ‘Numan’dan söz alanlar’ diye adlandırılıyor. HAS Parti’den AK Parti’ye geçen Numan Kurtulmuş’un peşinden AK Parti’nin kapısını çalanların oluşturduğu ağırlığı HAS Parti’nin eski yöneticilerinden oluşan bu topluluk yerel seçimler öncesinde ‘Numan Kurtulmuş’tan söz aldık’ , “Numan Kurtulmuş ‘Aday ol’ dedi” gibi kulislerle Ak Parti’den Belediye Başkanlıklarına aday adayı oldu. Sanki Başbakan kendisine katılan Numan Kurtulmuş’a partinin anahtarını teslim etmiş gibi ‘Onun kontenjanı var’ diyerek kamuoyunu yanıltmaya çalışanlar oldu. Erenler’de Osman Karataş, Arifiye’de Önder Karan, Karasu’da Nezir Aydın ve Recep Özdemir, Kocaali’de Murat Duman, Akyazı’da Hasan Akcan, Adapazarı’nda Ali Abdullah’ın Numan Kurtulmuş’un adayları olduğu söyleniyor.

Karasu’da Hüdaverdi Ağun muhabbeti

Karasu’da geçtiğimiz gün çok bomba bir kulis gündeme düştü. Konuşulanlara göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisine sunulan Karasu’daki iki isim olan Mehmet İspiroğlu ve Nezir Aydın’ın dosyasını yere atarak ‘Yokmu orada benim seçilmiş başkanım’ diye sordu. Yanında bulunanların ‘Belde Belediye Başkanı Hüdaverdi Ağun’ deyince Başbakan ‘Tamam onu aday yapın’ dedi. Karasu’da dalga dalga yayılan bu dedikodunun kısae süre sonra İlçe Başkanının bir şakasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

Cumalı’dan Albuyur’a ‘Ben GAY mıyım’ sorusu

Sakarya medyasının aykırı isimlerinin başında gelen ‘Kalın Yazar’ Hüseyin Cumalı, yerel seçimlerin en çok ‘ti’ ye alınan iki isminden biri olan CHP Serdivan Belediye Başkan aday adayı Atilla Albuyur’a yönelttiği ‘Sence ben GAY mıyım’ sorusu yerel seçimler öncesi en çok konuşulan geyikler arasında başı çekiyor. Atilla Albuyur’u ağır bir dille eleştiren Cumalı yine gündemde uzun süre kalacağa benziyor.

MHP Serdivan’da adaysız seçim alacak!

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Yönetimi, Serdivan Belediye Başkan aday adaylarından Aydoğan Arslan’a karşı tavrını baştan belli etmişti. Serdivan Belediyesi için aday arayan MHP İl Yöhetimi çalmadık kapı bırakmadı. Görüştüğü isimleri bir türlü ikna edemeyen MHP İl Yönetimi işi o kadar abarttı ki seçim gezisinin neredeyse yüzde 50’sini tamamladı. Eğer MHP’nin her gezdiği hane MHP’ye oy atarsa MHP aday göstermeden seçimi kazanacak. MHP’liler arasında alay konusu haline gelen bu konu 2014 seçimlerinin en büyük geyiklerinden.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz