Son Dakika
01 Eylül 2015 Salı

HAS Arifiye’de Arif Özer’e emanet

199 Okunma,    15 Nisan 2012 Pazar, 12:36
HAS Arifiye’de Arif Özer’e emanet

HAS Parti Sakarya İl Başkanlığı Arifiye İlçesi’nin 1. Olağan Kongresi 14.04.2012 saat 12.00’da Genel Başkan Başdanışmanı Sn. Teoman Rıza Güneri’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Divan başkanlığını Haluk Uğur Dağıstanlı, divan kâtipliklerini Müjdat Tunçbilek ve Halim Tatar’ın yaptığı kongrede yeni başkan Arif Özer oldu.

İl Başkanı Osman İbrahimbaş yaptığı açılış konuşmasında; kurucu başkan Dursun Akyüz ve yönetimine teşekkür etti ve seçilecek yeni başkanı ve yönetiminin Arifiye’ye; Sakarya ilimize ve HAS Parti’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan İbrahimbaş yaptığı konuşmada yeni anayasa, 28 Şubat Süreci ve Türkiye’nin dış politikasına değindi.

Daha sonra Genel Başkan Başdanışmanı Teoman Rıza Güneri alkışlar eşliğinde konuşmasını gerçekleştirdi.

Güneri yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin dış politikasını değerlendirdi ve Türkiye’nin akıllı hareket etmek zorunda olduğunu; bölgede yaşanan sorunların dış kaynaklı olduğunu ve oyuna gelinmemesi gerektiğini söyledi ve bu konuda hükumeti uyardı.

28 ŞUBAT’IN ÖNÜNÜ VE ARKASINI İYİ ANALİZ ETMEK LAZIM

Teoman Rıza Güneri konuşmasının ikinci bölümünde 28 Şubat Süreci’ni öncesini ve sonrasını, nasıl ve kimler tarafından kurgulandığını, amacını ve neticesinin ne olduğunu, olayın sadece askeri bir darbe olmadığını; toplumsal boyutunun özellikle üzerinde durulması gereken bir husus olduğunu, bu süreci içinde yaşamış bir Bakan olarak tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi.

Güneri, HAS Parti olarak Ocak ayında ilgili delilleri savcılık makamına ilettiklerini, parlamentoya yaptıkları baskılar ve çağrılar sonucu konu hakkında araştırma komisyonu kurulmasını sağladıklarını ve bugün 28 Şubat Süreci’nin konuşuluyor, kovuşturuluyor olmasında HAS Parti’nin emeğinin çok olduğunu ifade etti.

“Bu tip darbelerin önünce geçebilmenin yolu sadece geçmiş darbeleri yapanları yargılamaktan değil; darbeleri yapmalarına olanak sağlayan ve darbelerden sonra darbeciler tarafından yapılan Anayasa’nın tamamıyla değiştirilmesi ve yepyeni bir anayasa yapılmasıdır. Maalesef Meclis Başkanı’nın son zamanlarda yaptığı “yeni anayasa iklimini kaybettik” açıklamasıyla hükumetin yeni anayasa çalışmalarını taca attığını görmekteyiz. Ancak yepyeni bir Türkiye inşa etmenin ve özgürlüklerin önünü açmanın olmazsa olmazı yeni bir Anayasa olacaktır.” dedi.

BİZİM MÜCADELEMİZ HARAMZADELERLE

Güneri; konuşmasının son bölümünde HAS Parti’yi ve HAS Parti mensuplarının izlemesi gereken yol hakkında partililere düşüncelerini aktardı. Yaptığı açıklamada; ev-ev, kapı-kapı dolaşmaya, teşkilatlarımızı güçlendirmeye ve siyaseti bugünkü kavgacı ortamının uzağına taşıyarak vatandaşlarımızın Türkiye’nin gerçek gündemini takip etmesini sağlayacaklarını ifade etti.

Teoman Rıza Güneri “Bizim HAS Parti olarak kapımız herkese açık ancak bir grup müstesna; o da HARAMZADELERDİR. Bizim mücadelemiz HARAMZADELERE karşı HELALZADELER ile gerçekleşecektir.”

Güneri yeni ilçe yönetiminin Arifiye’ye, Sakarya iline ve Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni etti. Çalışmaların artarak devam etmesi gerektiğini belirten Güneri; gerçekleştirilen bu güzel kongreden ötürü başta İl Başkanı Osman İbrahimbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne ve Arifiye İlçe Teşkilatı’na teşekkür ederek alkışlar arasında konuşmasını sonlandırdı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz