Medyatime.com - Sakarya Haberleri, http://www.medyatime.com Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler Fri, 09 Oct 2015 13:46:00 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.2.5 En Zengin Kültür İstanbul’da http://www.medyatime.com/en-zengin-kultur-istanbulda/ http://www.medyatime.com/en-zengin-kultur-istanbulda/#comments Fri, 09 Oct 2015 13:46:00 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177166 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa katılan Prof. Dr. Semavi Eyice, İstanbul’un İslam kültürüne en parlak çağını yaşatan Osmanlı Devleti’nin başkenti olduğunu hatırlatarak “İslam ülkelerindeki en zengin kültür İstanbul’dadır” diye konuştu. Eyice, gençlere milli eserlerimize sahip çıkılması tavsiyesinde bulundu. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından dördüncüsü düzenlenen ‘Duayenler Akademisi’nin konuğu, sanat tarihinin usta ismi Prof. Dr. Semavi […]

En Zengin Kültür İstanbul’da
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa katılan Prof. Dr. Semavi Eyice, İstanbul’un İslam kültürüne en parlak çağını yaşatan Osmanlı Devleti’nin başkenti olduğunu hatırlatarak “İslam ülkelerindeki en zengin kültür İstanbul’dadır” diye konuştu. Eyice, gençlere milli eserlerimize sahip çıkılması tavsiyesinde bulundu.

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından dördüncüsü düzenlenen ‘Duayenler Akademisi’nin konuğu, sanat tarihinin usta ismi Prof. Dr. Semavi Eyice oldu.  Moderatörlüğünü Sanat Tarihi Yazarı Belkıs Kamut Aktürk yaptığı ‘Şehirlerin Ecesi İstanbul’un Tarihi’ isimli etkinliğe, SAÜ’lü akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haşim Şahin, Eyice’nin Bizans ve Osmanlı sanatına ilişkin çok değerli çalışmalarının bulunduğunu ve medeniyetler beşiği İstanbul’u tüm yönleri ile en iyi bilen insanlardan biri olduğunu söyledi. Doç. Dr. Şahin, 93 yaşında olmasına rağmen SAÜ’lü öğrencileri kırmayıp etkinliğe katılan Prof. Dr. Semavi Eyice’ye teşekkürlerini iletti.

Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen Aktürk ise, “Prof. Dr. Semavi Eyice hocamız, İstanbul’u tüm yönleriyle tanır, ekmeğin okka ile satıldığı zamanları gayet net hatırlar. Hafıza çok iyidir. Kendisi hocaların hocasının hocasıdır. 1991 yılında emekli olmasına rağmen ders vermeye devam eden Eyice’nin disiplini ve işine olan saygısı ilk ifade edebileceğim özelliklerinin başında geliyor. İçinden deniz geçen İstanbul’un tarihi yazılacaksa onu en iyi yapacak kişi Semavi Eyice’dir. 93 yaşında olan ve Türkiye’nin sayılı bizantologlarından biri olan Semavi Eyice sadece Türkiye’de değil başka ülkelerdeki belli başlı kütüphanelerde İstanbul üzerine ne kadar kitap yazılmışsa hepsini tanır ve bilir” diye konuştu. Semavi Eyice’nin sadece sanat tarihi, arkeoloji değil, tüm şehre hakim olduğunu belirten Aktürk, “İstanbul’da sadece 3 tane trafik polisinin görev yaptığı zamanları da iyi hatırlar” ifadelerini kullandı.

“Şehirleri şehir yapan insandır” ifadelerini kullanan Prof. Dr. Semavi Eyice, “İstanbul birtakım özelliklerini kaybetti. İtalya’da Roma, Floransa gibi şehirler, Fransa’da Paris gibi şehirler nasıl korunmaya çalışılıyorsa bizimde İstanbul için o özeni göstermemiz gerekirdi. Bizler modern bir New York yaratmaya kalkıştık ve hala da kalkışıyoruz. Şehre baktığımızda camilerin yüksek yapılar arasında bir minyatür gibi kalıyor” dedi.

İstanbul’un çok zengin bir kültüre sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Eyice, “İstanbul eski bir tarihe sahiptir. Bölgeye yerleşen ilk insanlar daima tatlı su kenarlarında varlık gösterirler. Ben de İstanbul’un en eski insanlarının Altınboynuz denilen Haliç’in yakınındaki iki tatlı su deresi civarında olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Öğrencilik ve akademik hayatı hakkındaki çeşitli anılarını SAÜ’lü öğrenciler ile paylaşan Eyice, Almanya’daki öğrencilik yıllarında Rusya ile savaşın başladığını ve çok zor bir dönem geçirdiği söyledi.  “İstanbul’u maalesef kaybediyoruz” açıklamasında bulunan Eyice, 40 yıl Anıtlar Kurulu’nda çalıştım. Maalesef, bizler anıtları merhametsizce kaldırıyoruz. Ben şehir plancısı değilim. Ben sadece sanatseverim. İstanbul, İslam Kültürü’nü  en parlak çağını yaşatan Osmanlı Devleti’nin başkenti. İslam ülkelerindeki en zengin kültür İstanbul’dadır” dedi.

Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği eserini neden İstanbul’da inşa etmediğini belirten Prof. Dr. Eyice, “Mimar Sinan, ustalık eserim dediği eserini İstanbul’da inşa etmemesin en büyük sebebi İstanbul’da yer olmadığı, yer kalmadığı içindir. Mimar Sinan sadece bir mimar değildir. Aynı zamanda bir mühendis, bir sanatçıdır. O günlerde bile yaptığı eserleri estetik kaygıları dikkate alarak inşa etmiştir” diye konuştu.

Prof. Dr. Semavi Eyice, SAÜ’lü öğrencilere, “Milli damgalı eserlerimize sahip çıkın. Onlara özen gösterin” tavsiyesinde bulundu.

Etkinliği sonunda Prof. Dr. Semavi Eyice’ye Sakarya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamza Gündoğdu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

En Zengin Kültür İstanbul’da
admin

]]>
http://www.medyatime.com/en-zengin-kultur-istanbulda/feed/ 0
Dişli; ‘Herkes elini vicdanına koysun’ http://www.medyatime.com/disli-herkes-elini-vicdanina-koysun/ http://www.medyatime.com/disli-herkes-elini-vicdanina-koysun/#comments Fri, 09 Oct 2015 13:42:03 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177161 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

AK Parti Milletvekili Adayı Şaban Dişli, partisinin Maltepe Mahallesi seçim bürosunun açılışını yaptı. Dişli, “Herkes elini vicdanına koysun istikrar ve güvene oy versin” dedi.   MİLLETİN PARTİSİ AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı, ilk seçim irtibat bürosunu Maltepe Mahallesi’nde açtı. Milletvekili Adayı Şaban Dişli’nin katılımı ile yapılan açılışta konuşan Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Bu partiyi […]

Dişli; ‘Herkes elini vicdanına koysun’
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

AK Parti Milletvekili Adayı Şaban Dişli, partisinin Maltepe Mahallesi seçim bürosunun açılışını yaptı. Dişli, “Herkes elini vicdanına koysun istikrar ve güvene oy versin” dedi.

 

MİLLETİN PARTİSİ

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı, ilk seçim irtibat bürosunu Maltepe Mahallesi’nde açtı. Milletvekili Adayı Şaban Dişli’nin katılımı ile yapılan açılışta konuşan Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Bu partiyi 2001 yılında milletimiz kurdu. Bu parti kurulduğundan bugüne milletin partisi oldu. 7 Haziran seçimlerinde bu millet AK Parti’yi birinci parti yaptı ama iktidar yapamadı. Biz hiçbir boşluğa fırsat vermeden çalışmaya devam ettik. 1 Kasım Türkiye için çok önemli. AK Parti ile milletimizin kaderi örtüşecek” dedi.

TÜRKİYE EKONOMİSİ

Türkiye birlik beraberlik içinde olmak zorunda olduğunu söyleyen Şaban Dişli, “Türkiye ekonomisini biz yeniden harekete geçirmek zorundayız. Bunun içinde bizim muhakkak tekrar tek başına bir iktidar oluşturmamız lazım. Herkes elini vicdanına koyacak ve istikrara, güvene, tek başına hükümete oy verecek” dedi.

VADETTİKLERİNİN GÖSTERGESİ

Şuandaki kadrolar, yönetim bilgisi, yönetim tecrübesi göz önüne alındığında AK Parti’nin Türkiye’yi 2002’den aldığı noktadan, bugün getirdiği noktayı iyi görmek gerektiğini de kaydeden Dişli, “Hükümetimizin geçmişte yaptıkları, gelecekte vaat ettiklerinin bir göstergesidir. İnsanoğlu, gördüğüne inanır. Bugüne kadar bizim eserlerimizi gördünüz. Bu seçimler inşallah ülkemiz için hayırlı olur. Birlik ve beraberliğimizin pekişmesinde katkısı olur” dedi.

BELEDİYELER GÜZEL ÇALIŞIYOR

Sakarya’da yapılan hizmetlere de değinen Dişli, “Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere ilçe belediyelerimiz çok iyi çalışıyorlar. Verdikleri sözleri tek tek yerine getiriyorlar. Adapazarı Belediyemiz asfaltlamadık mahalle bırakmadı. Büyükşehir Belediyemiz 50 yıllık şehrin su sorununu çözdü, su şebekelerini çelik güvenceye aldı. Neredeyse tüm ilçelerimizde altyapı yenilendi. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Biz sadece sizlerin  katkılarını bekliyoruz” deyip, konuşmasını partisinin seçim beyannamesinden örnekler vererek tamamladı.

AÇILIŞ YAPILDI

Konuşmaların ardından Milletvekili adayı Şaban Dişli, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ile birlikte seçim irtibat bürosunun açılışını çok sayıda partili ve vatandaşın katılımı ile yaptı. Açılışa katılan çocuklara harçlık dağıttı.

maltepe seçim bürosu 2 (11) maltepe seçim bürosu 2 (5) maltepe seçim bürosu 2 (7)

Dişli; ‘Herkes elini vicdanına koysun’
admin

]]>
http://www.medyatime.com/disli-herkes-elini-vicdanina-koysun/feed/ 0
SP’li Yıldırım Belediye Başkanlarını topa tuttu http://www.medyatime.com/spli-yildirim-belediye-baskanlarini-topa-tuttu/ http://www.medyatime.com/spli-yildirim-belediye-baskanlarini-topa-tuttu/#comments Fri, 09 Oct 2015 13:40:04 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177158 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Oy derdinden, hizmete sıra gelmiyor   Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, Sakarya’daki belediyelerin AK Parti teşkilatları gibi çalıştığını ifade ederek, “Milletvekilleri için seçim çalışması yapmaktan millete hizmet etmeyi unuttular.” diye konuştu.   Yıldırım, ziyaretlerine Dörtyol esnafı ile devam etti. Esnaf Yıldırım’a, belediye hizmetlerinin yetersizliğinden dert yanarken, mağdur olduklarını ilettiler. Saadet Partisi Sakarya Milletvekili […]

SP’li Yıldırım Belediye Başkanlarını topa tuttu
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Oy derdinden, hizmete sıra gelmiyor

 

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, Sakarya’daki belediyelerin AK Parti teşkilatları gibi çalıştığını ifade ederek, “Milletvekilleri için seçim çalışması yapmaktan millete hizmet etmeyi unuttular.” diye konuştu.

 

Yıldırım, ziyaretlerine Dörtyol esnafı ile devam etti. Esnaf Yıldırım’a, belediye hizmetlerinin yetersizliğinden dert yanarken, mağdur olduklarını ilettiler. Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım ise Belediye Başkanlarının toplumun her kesimine hizmet etmesi gerektiğinin altını çizerek; “Ama kendileri milletvekilleriyle gezmekten, hizmet etmeye vakit bulamıyorlar. Oy derdine düştüler. Belediyeler AK Parti teşkilatları gibi çalışıyor. Vatandaş seni hizmet etmeyi bırakıp, AK Parti’ye oy toplamaya başla diye Belediye Başkanı seçmedi. Çok büyük yanlış içindeler” dedi.

SP’li Yıldırım Belediye Başkanlarını topa tuttu
admin

]]>
http://www.medyatime.com/spli-yildirim-belediye-baskanlarini-topa-tuttu/feed/ 0
Mustafa İsen’in durağı Erenler http://www.medyatime.com/mustafa-isenin-duragi-erenler/ http://www.medyatime.com/mustafa-isenin-duragi-erenler/#comments Fri, 09 Oct 2015 13:38:28 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177155 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Mustafa İsen Erenler’de ilçe esnafını ziyaret etti. Milletvekili adayları Ali İhsan Yavuz ve Ayhan Sefer Üstün’den sonra Mustafa İsen de Erenler’de seçim çalışması yaptı. ÖNCE TEŞKİLATA UĞRADI İsen ilk olarak partisinin Erenler ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ardından ilçe esnafını dolaştı. İsen’e esnaf ziyareti sırasında, partinin ilçe teşkilatı yöneticileri ve meclis […]

Mustafa İsen’in durağı Erenler
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Mustafa İsen Erenler’de ilçe esnafını ziyaret etti. Milletvekili adayları Ali İhsan Yavuz ve Ayhan Sefer Üstün’den sonra Mustafa İsen de Erenler’de seçim çalışması yaptı.

ÖNCE TEŞKİLATA UĞRADI

İsen ilk olarak partisinin Erenler ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ardından ilçe esnafını dolaştı. İsen’e esnaf ziyareti sırasında, partinin ilçe teşkilatı yöneticileri ve meclis üyeleri de eşlik etti.

ESNAF SOHBETİ

Vekil Adayı İsen, Erenler’de, İlçe Teşkilatı Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, Erenler İlçe Halkla İlişkiler Birim Başkanı ve SKM Mali İşler Sorumlusu Alim Karakaya, Teşkilat Başkanı Cemil Süpürgeci, Medya Birim Sorumlusu Hakan Kocabıyık ve Belgin Demirağ’dan oluşan heyet tarafından misafir edilirken, Mustafa İsen esnaflarla tek tek tokalaştı ve sohbet etti.

Mustafa İsen’in durağı Erenler
admin

]]>
http://www.medyatime.com/mustafa-isenin-duragi-erenler/feed/ 0
Şehrin sahipsizliğine son vereceğiz http://www.medyatime.com/sehrin-sahipsizligine-son-verecegiz/ http://www.medyatime.com/sehrin-sahipsizligine-son-verecegiz/#comments Fri, 09 Oct 2015 13:35:00 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177152 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, şehrin sahipsizliğinden TÜVASAŞ’ın da nasibini aldığını ifade ederek, “İkinci sınıf bir şehir haline geldik. Kendi malımıza, mülkümüze bile sahip çıkamıyoruz. Şehrin sahipsizliğine son vereceğiz” diye konuştu.   TÜVASAŞ’TA SIKINTI MHP Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, TÜVASAŞ’ı ziyaret ederek, Türk Ulaşım Sen, Ulaşım Memur Sen ve Demiryol-iş Sendikası […]

Şehrin sahipsizliğine son vereceğiz
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, şehrin sahipsizliğinden TÜVASAŞ’ın da nasibini aldığını ifade ederek, “İkinci sınıf bir şehir haline geldik. Kendi malımıza, mülkümüze bile sahip çıkamıyoruz. Şehrin sahipsizliğine son vereceğiz” diye konuştu.

 

TÜVASAŞ’TA SIKINTI

MHP Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, TÜVASAŞ’ı ziyaret ederek, Türk Ulaşım Sen, Ulaşım Memur Sen ve Demiryol-iş Sendikası temsilciliklerini ziyaret etti. Acartürk’ün ilk durağı Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Ömür Kalkan oldu. Kalkan, 6461 sayılı kanun ile TÜVASAŞ’ın kar etmesi zorunlu Kamu İktisadi Teşekkülü haline getirildiğini, fakat bunun mümkün olmadığını söyledi.  Kalkan, “2018 yılında süre dolacak. O zaman TÜVASAŞ’ın kar edip etmediğine bakılacak. Ama TÜVASAŞ’ın kar etmesi bu şartlarda mümkün değildir. Bunun sorumlusu da biz çalışanlar değiliz.” diye konuştu.

 

İKİNCİ ŞEKER FABRİKASI OLMASIN

TÜVASAŞ’ın da zarar ettirilerek, satılmak istendiğini ve ikinci bir Şeker Fabrikası olabileceğini ifade eden MHP Sakarya Milletvekili Adayı Alirıza Acartürk, “Bu fabrika özel sektörün iştahını kabartıyor. Ve TÜVASAŞ ile ilgili alınan kararlar da yöneticilerin hatası değil, bilinçli olarak yapılan bir projedir. Bu fabrikaya eskiden olduğu gibi gelecekte de sahip çıkacağız. Alınan hataları kararları çözeriz. Bu sorun değil. İnşallah sorunlara hep birlikte çözüm bulacağız” diye konuştu.

 

ÖNÜNE GELEN KENDİ SANAYİSİNİ KURABİLİR Mİ?

Kalkan’ın Sakarya’da bilinçsiz bir sanayileşme olduğu yönündeki eleştirilerini de yanıtlayan Acartürk, “Sakarya, önüne gelenin kendi sanayisini kurabildiği bir şehir haline geldi. Arsa rantlarının olduğu ortamlar yaşıyoruz. Evet sanayi gerekli. Ama düzenli ve bölgesini belirlediğiniz ve tarımsal arazileri yok etmeyeceğimiz şekilde planlanmalı bu. Mevcut OSB’lerin genişleme sahalarının kullanılması, hem tarım arazilerinin bilinçsizde yok olmasını engelleyebilir, hem de sanayi altyapı maliyetlerini düşürür. Ama rant uğruna, ya da siyasi gerekçelerle yeni yeni OSB’ler kurulmak isteniyor” dedi.

 

KENDİ MALIMIZA SAHİP ÇIKAMIYORUZ

Acartürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehrimizin çok problemleri var. Siyasilerimiz bunları çözmekten çok öteler. Birbirlerinin kuyularını kazmakla meşguller. Biz özellikle MHP olarak şehirde bu sahipsizliğe son vermek istiyoruz. İkinci sınıf bir kent olduk. Kendi malımıza mülkümüze de sahip çıkamıyoruz. Bizim malımıza mülkümüze başkaları tasarruf ediyor. Gidin Karasu’ya bir bakanın yakınlarının Otomotiv bölgesi ilan edilen yerlerde arazi topladığını görüyorsunuz. Gidin Söğütlü’ye, ERSİAD’ın yaptığı kendine göre bir sanayi bölgesi ilanı ve projenin şehrimizi yönetenlere Binali Yıldırım’ın isteği ile kabul ettirmesini görüyorsunuz. Yarın bir başkasını görürsünüz. Kuzey otoyolunun Sakarya’da nereden geçeceğine başka şehirlerde, başka insanların karar verdiğini görürsünüz. Dolayısıyla neresinden bakarsanız bakın bu şehirde sahipsizliği görürsünüz. TÜVASAŞ da bu sahipsizlikten nasibini alıyor.”

Şehrin sahipsizliğine son vereceğiz
admin

]]>
http://www.medyatime.com/sehrin-sahipsizligine-son-verecegiz/feed/ 0
Acartürk; Ulaşım Sorunu Görmüyorlar http://www.medyatime.com/acarturk-ulasim-sorunu-gormuyorlar/ http://www.medyatime.com/acarturk-ulasim-sorunu-gormuyorlar/#comments Fri, 09 Oct 2015 13:29:24 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177146 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, AKP’nin Sakaryalıların sorunlarına kulağının tıkalı olduğunu ifade ederken, “Örneğin, şehrin trafik sorununu senelerdir görmüyorlar. Çözüm üretmiyorlar. Bu şehirde Yenikent’te oturan 4 kişilik bir aile, aylık 400 liranın üzerinde belediye otobüslerine para ödüyorsa, bu şehrin geleceğinin iyiye gittiğini söylemek mümkün değildir. Sakaryalılar büyük bir çile çekmektedir.” dedi.   […]

Acartürk; Ulaşım Sorunu Görmüyorlar
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, AKP’nin Sakaryalıların sorunlarına kulağının tıkalı olduğunu ifade ederken, “Örneğin, şehrin trafik sorununu senelerdir görmüyorlar. Çözüm üretmiyorlar. Bu şehirde Yenikent’te oturan 4 kişilik bir aile, aylık 400 liranın üzerinde belediye otobüslerine para ödüyorsa, bu şehrin geleceğinin iyiye gittiğini söylemek mümkün değildir. Sakaryalılar büyük bir çile çekmektedir.” dedi.

 

ULAŞIM SORUNU

Acartürk, Sakarya’nın sahipsizliğinin göstergesine her örnekte rastlamanın mümkün olduğunu ifade etti. Sakarya’nın sorunlarının Ankara’da dile getirilmediğini AKP’li siyasetçilerin sorunlarla alakadar olmadıklarını vurgulayan MHP Sakarya Milletvekili Alirıza Acartürk, “Trafik master planı ihalesi yaptılar. Plan hazırlattılar. Ortada çözülen bir şey yok. Trafiğin durumunu herkes görüyor. Sakaryalılar çileden çıkıyor.” diye konuştu.

 

PARKOMATLAR

Şehirde adeta parkomat konulmadık sokak kalmadığını kaydeden Acartürk, “Bütün tepkilere rağmen parkomat uygulamasına devam ediliyor. Sakaryaspor’a kaynak için başlattılar. Şimdi parkomat paraları özel şirkete gidiyor. Peki vatandaşın alternatifi var mı? Araçlarını park edecekleri yerler var mı? Çıkardıkları ulaşım kartlarını özelleştirdiler. Devletin kendilerine verdiği kartlar ile ücretsiz seyahat etmek hakkı olan şehit ailelerinden bile ‘kendi kartlarını’ almalarını istiyorlar. Bu kartları verirken de ayrıca para talep ediyorlar” diye konuştu.

 

ULAŞIM ÇOK PAHALI

Belediye otobüslerinin özel taşımacılıkla fiyat konusunda adeta yarıştığını ifade eden Acartürk, “Korucuk’ta oturan 4 kişilik bir aileyi ele alalım. Birincisi, ailenin 4 ferdi ulaşım için Belediye otobüsü kullanmak zorunda. İkincisi 4 kişilik ailenin ulaşım masrafı günlük 14 lira, aylık 420 lira. İşlerine gitmek için iki vesait yapsalar durum çok daha vahim. Diğer yandan Serdivan’dan şehir merkezine her gün Belediye otobüsü ile gidip gelmek, özel araç ile gidip gelmekten daha pahalıya mal oluyor. Böyle bir şey olabilir mi? Çay-simit hesabı ile iktidara gelenlerin, bugün vatandaşı nelere mahkum ettiklerini herkes görüyor” dedi.

 

Fotoğraf: Acartürk, ziyaretlerine yoğun bir program ile devam ediyor.

DSC_0206 DSC_0202 DSC_0205

Acartürk; Ulaşım Sorunu Görmüyorlar
admin

]]>
http://www.medyatime.com/acarturk-ulasim-sorunu-gormuyorlar/feed/ 0
Hendek OSB’te Aynı gün 6 işkazası http://www.medyatime.com/hendek-osbte-ayni-gun-6-iskazasi/ http://www.medyatime.com/hendek-osbte-ayni-gun-6-iskazasi/#comments Fri, 09 Oct 2015 13:16:40 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177143 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Hendek Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 ekim tarihinde 6 iş kazası meydana geldi. Adli makamlar tarafından açıklanan bilgilere göre işte o iş kaza kayıtları; HENDEK’ DE İŞ KAZASI Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 16.00 sıralarında; A. Alüminyum fabrikasında çalışan H.D. (1983 d.lu/E.)’nun forklif bıçağının eline batması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma […]

Hendek OSB’te Aynı gün 6 işkazası
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Hendek Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 ekim tarihinde 6 iş kazası meydana geldi. Adli makamlar tarafından açıklanan bilgilere göre işte o iş kaza kayıtları;

HENDEK’ DE İŞ KAZASI

Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 16.00 sıralarında; A. Alüminyum fabrikasında çalışan H.D. (1983 d.lu/E.)’nun forklif bıçağının eline batması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma olay ile ilgili olarak adli tahkikata başlanmıştır.

 

 HENDEK’ DE İŞ KAZASI

Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 16.10 sıralarında; D. fabrikasında çalışan N.Ö. (1988 d.lu./K.) palet adı verilen malzemeyi taşırken ayağının kayması sonucu düşerek hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma olay ile ilgili olarak adli tahkikata başlanmıştır.

 

 HENDEK’ DE İŞ KAZASI

Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 15.00 sıralarında; A. Alüminyum fabrikasında çalışan M.Y. (1983 d.lu/E.)’nun kesmiş olduğu parçanın yerinden fırlayarak sol kulağına çarpması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma olay ile ilgili olarak adli tahkikata başlanmıştır.

 

 HENDEK’ DE İŞ KAZASI

Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 16.20 sıralarında; Ç. fabrikasında çalışan K.İ. (1979 d.lu.E.)’nun palet tozunun gözüne kaçması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma olay ile ilgili olarak adli tahkikata başlanmıştır.

 

HENDEK’ DE İŞ KAZASI

Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında; Ç. çikolata fabrikasında çalışan Y.B. (1978 d.lu/E.) sağ elini demir parçasına sıkıştırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma olay ile ilgili olarak adli tahkikata başlanmıştır.

 

HENDEK’ DE İŞ KAZASI

Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında; D. fabrikasında çalışan G.D. (1980 d.lu/K) elini malzeme kasasına çarpması hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma olay ile ilgili olarak adli tahkikata başlanmıştır.

Hendek OSB’te Aynı gün 6 işkazası
admin

]]>
http://www.medyatime.com/hendek-osbte-ayni-gun-6-iskazasi/feed/ 0
Heyelan 3 günde Temizlendi http://www.medyatime.com/heyelan-3-gunde-temizlendi/ http://www.medyatime.com/heyelan-3-gunde-temizlendi/#comments Fri, 09 Oct 2015 13:07:30 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177140 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Hendek’in uzak mahalleleri Kadifekale ve Güney Mahalle yollarında yoğun yağan yağmurlardan dolayı heyelan meydana geldi. Aralıksız devam eden yoğun yağmurlarda, Hendek Kadifekale ve Güney Mahalle yollarında heyelan meydana gelirken yola kayan toprak ve kayalar nedeniyle yollar ulaşıma kapandı. Ekipler üç gün aralıksız çalıştı Ulaşıma kapanan yollara Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün talimatıyla anında müdahale edilirken, […]

Heyelan 3 günde Temizlendi
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Hendek’in uzak mahalleleri Kadifekale ve Güney Mahalle yollarında yoğun yağan yağmurlardan dolayı heyelan meydana geldi.

Aralıksız devam eden yoğun yağmurlarda, Hendek Kadifekale ve Güney Mahalle yollarında heyelan meydana gelirken yola kayan toprak ve kayalar nedeniyle yollar ulaşıma kapandı.

Ekipler üç gün aralıksız çalıştı

Ulaşıma kapanan yollara Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün talimatıyla anında müdahale edilirken, Başkan Püsküllü çalışmaları yakından takip etti. Hendek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Koordinatör Mahmut Nedim Alkan kontrolünde üç gün aralıksız yapılan çalışma ile yollar ulaşıma açıldı. Yoğun yağan yağmurlarda yollarda meydana gelen bozulmalara da müdahale dildi.

Heyelan 3 günde Temizlendi
admin

]]>
http://www.medyatime.com/heyelan-3-gunde-temizlendi/feed/ 0
Ülkenin Geleceği İçin İstikrar Diyoruz http://www.medyatime.com/ulkenin-gelecegi-icin-istikrar-diyoruz/ http://www.medyatime.com/ulkenin-gelecegi-icin-istikrar-diyoruz/#comments Fri, 09 Oct 2015 12:59:35 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177134 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Adapazarı, Hızırtepe Mahallesinde düzenlenen programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Bu seçim bir parti seçiminden ziyade ülkenin geleceği ile ilgili bir seçim haline geldi. İnşallah 1 Kasım’da Sakarya’dan Ankara’ya güçlü bir destek vereceğiz” ifadelerini kullanırken; Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün MHP’ye yüklendi; “MHP’den bir milletvekili adayı Sakarya sağlıkta kötü diyor. Sakarya sağlıkta yerlerde sürünüyordu. Prefabriklerde hizmet […]

Ülkenin Geleceği İçin İstikrar Diyoruz
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Adapazarı, Hızırtepe Mahallesinde düzenlenen programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Bu seçim bir parti seçiminden ziyade ülkenin geleceği ile ilgili bir seçim haline geldi. İnşallah 1 Kasım’da Sakarya’dan Ankara’ya güçlü bir destek vereceğiz” ifadelerini kullanırken; Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün MHP’ye yüklendi; “MHP’den bir milletvekili adayı Sakarya sağlıkta kötü diyor. Sakarya sağlıkta yerlerde sürünüyordu. Prefabriklerde hizmet veriyordunuz. Bunları unuttunuz mu?” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hızırtepe Mahalle sakinleri ile düzenlenen programda bir araya geldi. Hızırtepe Kapalı Pazar Yerinde gerçekleştirilen ve Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve çok sayıda vatandaşın yer aldığı buluşmada 1 Kasım süreci değerlendirildi.

 

Sıkıntıları Hep Beraber Gördük

Programda konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, “Yeni bir sürece girdik. 7 Haziran’da hiç arzu etmediğimiz bir durumla karşılaştık. Yüzde 41 oy almamıza rağmen hükümet kuramadık. Başbakanımız da uzun süre koalisyon hükümeti kurabilmek için çaba gösterdi. MHP daha işin başında her şeye hayır dedi. CHP ise koalisyonun olmaması için şartlar ileri sürdü. Böylelikle bugünlere kadar geldik. 7 Haziran’dan bugüne kadar Türkiye’de tek başına ve güçlü iktidarın olmayışının nasıl sıkıntılar yarattığını hep beraber gördük” ifadelerini kullandı.

 

Güçlü Bir Destek

Toçoğlu, “Hamdolsun Sakarya’da bir sıkıntımız yok. Zaten bizlere her zaman sahip çıkıyorsunuz. Ancak bu seçim bir parti seçiminden ziyade ülkenin geleceği ile ilgili bir seçim haline döndü. Dolayısı ile sizlerden bu anlamda biraz daha gayret bekliyoruz. İnşallah sizler bizim yanımızda olduğunuz müddetçe hizmet sunmaya devam edeceğiz. İnşallah 1 Kasım’da Sakarya’dan Ankara’ya güçlü bir destek vereceğiz” dedi.

 

1 Kasım’da Tek Başına İktidar

Programın devamında konuşan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “AK Parti 3 Kasım 2002’de iktidar oldu. 13 yıldır memleketimizde çok ciddi hizmetler gerçekleştirildi. Halkımızda her seçim bizlere destek verdi. 7 Haziran seçimlerinde bir miktar az oy aldık. Tek başına iktidar olamadık. Koalisyonda diğer siyasi partilerin kararlarından dolayı kurulamadı. Artık yeni bir seçime gidiyoruz. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Bunları Unuttunuz mu?

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün; “Hızırtepe bizim kalemizdir. Hızırtepe her zaman bizlere destek olmuştur. Hızırtepe’ye hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur. 2002 yılını hatırlayın. O yılın sembolü SSK Hastanesi’nde kat alımı konusuydu. 2 milyon parayı o zaman bulamadılar. O zamanlar Sakarya’da sağlık hizmeti prefabriklerde sunuluyordu. Şimdi çıkmış MHP’den bir milletvekili adayı Sakarya sağlıkta kötü diyor. Sakarya sağlıkta yerlerde sürünüyordu. Prefabriklerde hizmet veriyordunuz. Bunları unuttunuz mu? Biz unutmadık.”

 

Dersimize Çalıştık

“7 Haziran’da bir kaza oldu. Türkiye’de yüzde 41 oy aldık ama hükümeti kuramadık. MHP daha ilk akşam alayına hayır dedi. CHP’de şartlar öne sürdü ve koalisyon kurulamadı. İnşallah bu durumu Sakaryalılar, Hızırtepeliler çözecektir. AK Parti olarak bu sürede dersimize çalıştık. 4 Ekim’de beyannamemizi açıkladık. Her kesimden vatandaşımızı kapsayan bir beyanname oldu. İnşallah 1 Kasım’da AK Parti tekrardan tek başına iktidar olacaktır” ifadelerine yer verdi.

SBB_3703 SBB_3544 SBB_3612 SBB_3625

Ülkenin Geleceği İçin İstikrar Diyoruz
admin

]]>
http://www.medyatime.com/ulkenin-gelecegi-icin-istikrar-diyoruz/feed/ 0
Şehit Babasından Yazar’a Dava http://www.medyatime.com/sehit-babasindan-yazara-dava/ http://www.medyatime.com/sehit-babasindan-yazara-dava/#comments Fri, 09 Oct 2015 10:55:34 +0000 http://www.medyatime.com/?p=177131 Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Sakarya Şube İkinci Başkanı Şehit babası Hayrettin Kaplan, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Selahattin Duman’ın yazmış olduğu yazısından dolayı dava açacağını belirtti.   Şehitlik Satılır mı ? Hürriyet Gazetesi Selahattin Duman’ın köşesindeki şehit babalarına atfen yazdığı yazının kendilerine hakaret olduğunu belirten Hayrettin Kaplan “Bir köşe yazarı böyle bir […]

Şehit Babasından Yazar’a Dava
admin

]]>
Medyatime.com - Sakarya Haberleri,
Medyatime.com - Sakarya Haberleri, - Medyatime Haber Sakaryadan sondakika ve güncel haberler

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Sakarya Şube İkinci Başkanı Şehit babası Hayrettin Kaplan, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Selahattin Duman’ın yazmış olduğu yazısından dolayı dava açacağını belirtti.

 

Şehitlik Satılır mı ?

Hürriyet Gazetesi Selahattin Duman’ın köşesindeki şehit babalarına atfen yazdığı yazının kendilerine hakaret olduğunu belirten Hayrettin Kaplan “Bir köşe yazarı böyle bir ifadeyi nasıl kullanır, anlamak mümkün değil. Bu şehitlik mertebesine de şehit ailelerine de hakarettir. Bu yazı, bu konu burada kalmamalı. Ben bir şehit babası olarak Selahattin Duman’ı dava edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Kaplan açıklamasının devamında kendi oğlunun 2007’de Tunceli Ovacık’ta şehit olduğunu belirterek  “Konuyu başka tarafa çekiyorlar siyasi bir mesele bile olabilir. Benim oğlum da 2007’de Tunceli Ovacık’ta şehit oldu. Değil 100 bin TL kuruş bile almak istemedim fakat araya devlet büyükleri girince devlete karşı hakaret sayılacağından kabul etmek zorunda kaldım ve aldığım parayı yurtlara bağışladım. Para konusu zikretmek bile beni rahatsız ediyor. Şehitlik satılır mı ? ” dedi.

 

Duman Pkk yanlısı olabilir!

Öte yandan Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Sakarya Şube Başkanı Malülü Gazi Bülent ÇAKIR da yaptığı açıklamada Hayrettin Kaplan’a destek verdiklerini belirterek  “İçinde vatan sevgisi olmayan biri ancak böyle konuşabilir bu kişi pkk yanlısı bile olabilir. Ayrıca bu konuda kimsenin bir açıklaması yok bu vatan bu kadar sahipsiz demek ki !” şeklinde konuşarak bu konuya tepkisiz kalınmasını eleştirdi.

Şehit Babasından Yazar’a Dava
admin

]]>
http://www.medyatime.com/sehit-babasindan-yazara-dava/feed/ 0