Dr. Gürsel, Şaştı Kaldı

275 Okunma,    28 Nisan 2012 Cumartesi, 14:11
Dr. Gürsel, Şaştı Kaldı

İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve İl Kanser Koordinatörü Dr. Sevda Gürsel konferans verdiği Sakarya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrencilerin bir çoğunun sigara içtiğini öğrenince şaşkına döndü.

Türk Kadınlar Birliği (TKB)Sakarya Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürü, Sakarya İl Sağlık Müdürü tarafından Sakarya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde “Anneye sigara yakışmıyor” konulu konferans düzenlendi.

TKB Şube Başkanı Tevhide Yağan konuşmasında “Bu projenin amacı sigaranın insan sağlığına olan zararlarını anlatmak. Annelerinizin için de sigara içen varsa bırakmalarını sağlamak yada bırakmalarına yardımcı ve destek olmaya sizleri teşvik etmektir” dedi.

İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve İl Kanser Koordinatörü Dr. Sevda Gürsel ise yaptığı konuşmasında öğrencilere “Anne ve babanız sigara kullanıyor mu? ” sorusuna çoğunluk olarak ‘Evet’ yanıtını aldı. Gürsel konuşmasının devamında “Sizlerde sigara kullanıyor musunuz”, “Günde kaç adet içiyorsunuz” sorular karşısında ise solondaki öğrencilerin “Kullanıyoruz” şeklindeki cevabı Gürsel ve konferansa destek verenler üzerinde adeta soğuk duş etkisi yaptı. Bir başka vahim olay ise sigara alamayan öğrencilerin aralarında topladıkları para ile sigara alarak içtiklerini belirtmeleri idi. Toplantı Dr. Gürsel’in sigaranın zararlarını anlatması ile devam etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz