Daha hızlı… Daha lüks… Daha ekonomik… Daha çevre dostu..

148 Okunma,    07 Nisan 2012 Cumartesi, 02:15
Daha hızlı… Daha lüks… Daha ekonomik… Daha çevre dostu..

Otomotiv, küresel ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor.

Tam da bu dönemde kapılarını açan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda firmalar, daha ekonomik ve daha çevre dostu modelleriyle görücüye çıkıyor.

Özellikle Kuzey Afrika ile Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler yüzünden dalgalı seyreden petrol fiyatları ve ekonomik kriz nedeniyle zor günler yaşayan otomotiv sektörü kendine yeni bir yön belirleyerek, düşen satışları artırma çabasında…

Bu da, arabaların eskisi gibi, hızlı ve konforlu olmasının yanısıra, ekonomik ve çevre dostu olma özelliklerini de taşımasını gerektiriyor. Çünkü, halkın alım gücü düşüyor, dünyadaki petrol rezervleri azalıyor. Bazı öngörülere göre, yaklaşık 40 yıllık bir rezerv kalmış durumda. Bunlar da otomotiv firmalarını zorluyor.

Firmalar gözlerini geleceğe çevirmiş durumdalar. Bunun en net göstergesi de, fuarın teması: Gelecek, Standart Olacak.

Bu standardın sağlanmasında, çevre dostu elektrikli araçların daha uzun şarj sürelerine sahip olmaları ve ekonomik hale gelmeleri de önemli.

Ancak yine herkesin gözü, lüks araçlarda…

Paris Otomotiv Fuarı’yla dönüşümlü olarak iki yılda bir düzenlenen Frankfurt’taki fuarın kapıları 25 Eylül’e kadar açık. Beklenen ziyaretçi sayısı da 800 bin..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz