Son Dakika
04 Ekim 2015 Pazar

CHP Konya İl Kongresi’nde Divan Başkanı Engin Özkoç’tu

323 Okunma,    17 Nisan 2012 Salı, 01:52
CHP Konya İl Kongresi’nde Divan Başkanı Engin Özkoç’tu

CHP Konya 34. Olağan il kongresi pazar günü tamamlandı. Kongrede 168 oy alan mevcut başkan Cumhur Koyuncu tekrar il başkanlığına seçildi. Kongrede divan başkanlığı görevini üstlenen CHP Sakarya Milletvekili Engin ÖZKOÇ, iktidara sert yüklendi.

495 delegesi olan Konya’da 3 adayın yarıştığı seçimde Cumhur Koyuncu tekrar il başkanlığına seçilirken CHP Sakarya Milletvekili Engin ÖZKOÇ, Konya 100. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleşen kongrede divan başkanlığı görevini üstlendi.

Çarşaf listeyle yapılan kongrede konuşma yapan Özkoç, AKP Hükümeti’nin ABD emperyalizmine sahip çıktığını öne sürdü. Türkiye’de gençlerin hayatının karartılmak istendiğinden bahseden Özkoç, CHP’nin ise vatanına ve milletine sahip çıktığını vurguladı.

Dünyanın en hızlı büyüyen 2. ekonomisi olmamıza rağmen 10 yıllık iktidarlarında halkın cebindeki para 2-3 katına çıktı mı? Asgari ücret arttı mı? Emekli, memur ve işçinin gelirini artırdılar mı? Sorularını yönelten Özkoç, insanların durumunu görmüyor musunuz insanlar intihar ediyor. Bu nasıl dünyanın en büyük ikinci ekonomisidir diyerek AKP hükümetinden yakındı. Bu hızlı büyümenin halkın cebinden çıkan vergi ve dolaylı vergilerden oluştuğunu belirterek, tarım ve hayvancılıktaki ithalata yönelişin üreticiye verdiği zararlara deyindi.

‘’Başbakan sadece bir konuda doğru söylüyor. Kimsenin geliri artmadı sadece Başbakan ve yandaşlarının geliri arttı. Onlar zenginleşti. Dün hiçbir şeyi olmayanlar bugün Türkiye’nin en zenginleri listesine girdi. Bahsettiği ekonomiden onun ve yandaşlarının faydalanıyor. Onlar paylaşıyor.’’ Şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Mevcut başkanın blok listeyle seçim yapılması önerisi diğer adaylarca kabul görmedi. Çarşaf listeye rağmen Koyuncu seçimi kazandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz