Son Dakika
25 Kasım 2015 Çarşamba

Behzat Ç.’den paraşüt şov İZLE

508 Okunma,    29 Nisan 2012 Pazar, 22:28
Behzat Ç.’den paraşüt şov İZLE

‘Efsane Vali’ olarak anılan Recep Yazıcıoğlu’nun hayatını ele alan ‘Vali’ filmiyle ünlenen ve halen özel bir TV kanalında yayınlanan ‘Behzat Ç.’ Filminde rol alan tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tiyatrolarda repertuar belirleme yetkisini bürokratlara vermesine yönelik yönetmeliği eleştirerek, “Bir hatadır. Hatanın neresinden dönülürse kardır” dedi.

Nikolay Vasilyeviç Gogol’un yazdığı ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı oyununu için Ordu’ya gelen tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu, 500 metre yükseklikten yamaç paraşütü ile atladı. Ordu’nun 500 metre yüksekliğinde Boztepe’ye çıkan sanatçı Erdal Beşikçioğlu, burada yamaç paraşütü ile deniz kumsalına atladı. Beşikçioğlu’nun atlayışı 15 dakika sürdü. Sanatçı Beşikçioğlu, yere inmesinin ardından “Şahane.Ben böyle bir şey görmedim. Atladım yine atlamak istiyorum. Böyle bir garip bir adrenalin salgılıyorum” dedi. Ordulular bir anda karşısında gördüğü Beşikçioğlu ile hatıra fotoğrafı çektirmek için yarıştı.

“HATADAN DÖNÜLMELİ”

Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Erdal Beşikçioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tiyatrolarda repertuar belirleme yetkisini bürokratlara vermesine yönelik yönetmeliğini eleştirdi. Beşikçioğlu, “Bir hata olduğunu düşünüyorum ve bu hatanın neresinden dönülürse kardır. Bu zamana kadar tiyatroyu halka sevdirmek için maksimum gayretle çalıştık devlet sanatçısı olarak. Güneydoğu’da olsun, Doğu Anadolu’da olsun ülkenin il, bucak gezmediğimiz yeri kalmadı. Sadece bütün renkleri tiyatroyla tanıştırabilmek için. Bu konunun bir hata
olduğunu düşünüyorum ve bu hatadan da dönüleceğine inanıyorum” diye konuştu.

“DEVLET ÖZEL TİYATROLARI DESTEKLEMELİ”

Devletin özel tiyatrolara her zaman destek vermesi gerektiğini de vurgulayan Beşikçioğlu, şöyle devam etti: “Ben 10 lira mukabilinde halkla buluşuyorum. Özel tiyatroda bu gişenin 30 lira olması gerekiyor minimum. Zor bir iştir özel tiyatro yapmak. Devlet desteğine ihtiyacı vardır. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’da bu konuda çok emek veriyor. Devlet tiyatrolarının bütün illerde açılması özel tiyatroların gelip burada gösteri yapmalarına sebep olacaktır alt yapı bakımından. Devlet tiyatroları bu alt yapının hepsini hazırlamıştır”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir