Son Dakika
02 Eylül 2015 Çarşamba

Ayşenur İslam Bakan mı Oluyor?

1975 Okunma,    08 Ocak 2013 Salı, 16:27
buyuk

Ayşenur İslam

Kültür Bakanı

Oluyor?

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam’ın adı Kültür Bakanlığı için anılmaya başlandı.Bilindiği gibi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süredir Bakanlar Kurulu’nda yapacağı değişiklik kileslerde sıkça konuşulmaya başlandı. Bu değişikliğin konuşulduğu günden itibaren de hangi bakanların değiştirileceği de merak konusu oldu.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay değiştirilecek bakanların en önünde gelirken, bu bakanlığa Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam’ın getirileceği yönündeki görüşlerde ağır basmaya başladı. Başbakan Erdoğan kabinedeki bayan Bakan sayısını artırmak adına böyle bir tasarrufta bulunabileceği görüşü ileri sürülüyor.

KARİYERİ UYGUN

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitiren Doç. Dr. Ayşenur İslam, 2007’de Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İslam’ın Yayınlanmış 10 kitabı ve 40 kadar makalesi bulunuyor.

MERVE KAVAKÇI’NI ELTİSİ

Ayşenur İslam’ın bir başka özelliği ise; Adalet Partisi (AP) Sakarya eski milletvekillerinden Nadir Latif İslam’ın oğlu Dr. Bahadır İslam ile evli olması ve aynı ailenin gelini olan Merve Kavakçı’nında eltisi olması. Merve Kavakçı, MAZLUM-DER ve HAS PARTİ’in kuruculuğu da yapan eski milletvekili Nadir Latif İslam’ın oğlu Dr. Cihangir İslam ile evli.

İDRİS NAİM ŞAHİN

Öte yandan bir dönem Sakarya Büyükşehir belediyesi Genel Sekreterliği görevinde bulunan İdris Naim Şahin’in de görevden alınacak bakanlar arasında adı geçerken, İdris Naim Şahin’in Sakarya Büyükşehir belediye Başkan adaylığı için adı geçiyor. Ancak Başbakan Erdoğan’ın henüz İdris Naim Şahin’le ilgili kararını netleştirmediği de kulislerde konuşuluyor.

KİMLER GİDİCİ?

Bakanlar Kurulu’nda yapılacak olan revizyonda ağırlıklı olarak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın isimleri geçiyor.

 

7 Yorum

 1. Kerem

  26 Aralık 2013 at 00:05

  tebrikler :)

 2. ayla tok (akkanbayatlı)

  21 Kasım 2013 at 19:23

  Bence Ayşenur İslam Vekilime yakışır tam vekilime uygun sonunakadardestekliyorum duayla…sakaryamızadan sevgilerle

 3. Saim Belgin

  09 Ocak 2013 at 16:51

  Yanılıyorsunuz.
  Sakarya Milletvekillerinden Bakan olacçak tek isim var o da Hasan Ali Çelik…
  Eğer bir kabine revizyonu yapılırsa Hasan Ali Çelik'i bakan olarak görebiriliz.
  Ankara'da onun ismi konuşuluyor.

 4. Hacı Mercan

  09 Ocak 2013 at 13:07

  İnşallah bakan olur ama bence sakarya yine sadece baka kalır

 5. Kemal Övünç

  08 Ocak 2013 at 17:00

  Ertuğrul Günay'ın ecdad eleştirsi (Kanuni ve İbrahim paşa'nın kellesinin alınması için) zaten bardağı taşırdı. Dahası ithal bir isim. Suyu kaynadı.
  İnşallah Sakaryalı biri Bakan olur.

 6. AKP'li kadınlar

  08 Ocak 2013 at 16:57

  Ablamıza hayırlı olsun.
  Destekliyoruz.
  İnşallah Bakan'ımız olur.
  10 yıldır Sakarya'ya hiç kimse BAK madı…

 7. AK Partili Yavuz

  08 Ocak 2013 at 16:45

  Yakışır vallahi.
  Kadın MKY üyemiz oldu (Her ne kadar yerel siyasetçiler sevmese de) bir de bakanımız olsun…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz